آخرین اخبار : 

باقری: اتفاقی که درباره عکس مسلمان افتاد برای من هم رخ داده او از برد باشگاه خوشحال بود/از هیچ بازیکنی خواهش نمی‌کنیم که بماند

ورزشی بعد از مسابقه برگشت پرسپولیس و الجزیره تصاویری از محسن مسلمان در زمان به ثمر رسیدن گل دوم نماینده کشورمان در این مسابقه در رسانه‌ها و شبکه‌های منتشر شد که نشان ‌می‌داد این ستاره با چهره‌ای درهم روی نیمکت نشسته و در شادی گل شرکت نکرده و از گلزنی تیمش خوشحال نشده است. موردی که کریم باقری سر مربی پرسپولیس موافق آن نیست و اعتقاد دارد در مورد یک فرد نباید روی یک تصویر قضاوت کرد چون برخی تصاویر همه آنچه باید را نشان نمی‌دهند.

باقری ورزشی   در مورد مسئله مسلمان و خیلی از موارد دیگر پیرامون تیمش صحبت کرد.

* : پرسپولیس یک برد شیرین مقابل الجزیره کسب کرد تا فصل را خیلی شیرین تمام کند…/>خدا را شکر که این مسابقه دشوار را بردیم و فصل را خیلی شیرین به اتمام رساندیم. زحمات زیادی را در طول فصل کشیدیم تا به این مرحله برسیم و خوشبختانه این برد باعث شد خستگی از تن‌مان خارج شود و مهمتر از آن شرمنده هواداران‌مان نشدیم تماشاگرانی که در طول فصل به بهترین شکل از باشگاه حمایت کردند و پشت باشگاه بودند. جا دارد اول از آنها تشکر کنم واقعا دست‌شان درد نکند. این برد متعلق به هواداران بود و امیدوارم بتوانیم فصل آینده با برنامه‌ریزی خوب به این روند خوب‌مان ادامه دهیم.

* : برخی هواداران پرسپولیس می‌گفتند تا مرز سکته پیش رفتند تا گل دوم را به ثمر برسانید چرا مسابقه اینقدر دشوار شد؟/>مسابقه‌های این مرحله همیشه دشوار است. مخصوصا اینکه شما نیاز به برد داشته باشید و در نیمه اول نتوانید به گل برسید. هر چه از مسابقه می‌گذشت تشویق‌های تماشاگران بیشتر می‌شد و استرس شاگردان هم بیشتر. وقتی هم استرس زیاد شود ناخودآگاه اشتباهات بیشتر می‌شود. ما در هر دو نیمه باشگاه برتر میدان بودیم و حریف فقط دفاع می‌کرد. در این شرایط بهترین راه برای رسیدن به گل زدن شوت از راه دور بود که خوشبختانه احمد نوراللهی به خوبی این کار را انجام داد. هر چند گل تساوی را دریافت کردیم و خوشبختانه سوپرمن باشگاه‌مان کار را در دقایق آخر تمام کرد.

* : شوت احمد نوراللهی به اصطلاح کریم باقری‌ای بود اینطور نیست؟/>نه من فکر می‌کنم شوت عالی و به موقعی بود و باید اظهار کرد همان احمد نوراللهی‌ای بود! من با احمد زیاد صحبت می‌کنم چرا که معتقدم او توانایی زیادی در شوت‌زنی دارد. به او همیشه می‌گویم که پشت محوطه جریمه  جاگیری کند و هر وقت صاحب موقعیت شوت‌زنی می شود حتما ضربه بزند. بازیکنی مثل احمد که توانایی شوت‌زنی دارد می‌تواند توپ‌‌های مُرده پشت محوطه جریمه را به گل تبدیل کند کاری که در مسابقه با الجزیره به نحو احسن انجام داد.

* : گل نوراللهی شما را یاد کدام یک از گل‌های اینچنینی‌تان انداخت؟/>لطفا گل احمد را با هیچ گلی مقایسه نکنید چون این گل خیلی زیبا و منحصر به فرد بود. کلا دوست ندارم احمد با من مقایسه شود. او ستاره توانایی است و هنوز جا برای بهتر شدن دارد.

* : سر مربی الجزیره قبل از مسابقه با مطرح کردن یکسری از صحبت‌ها جنگ روانی راه انداخت این مسئله تاثیری در انگیزه شاگردان باشگاه‌تان داشت؟/>مربیانی در این سطح در چنین مسابقه‌هایی سعی می کنند با جنگ روانی به نوعی تمرکز حریف‌شان را برهم بزنند اما شاگردان ما باهوش‌تر از این حرف‌ها بودند و همه هم‌وغم‌شان این بود که این مسابقه را ببرند که این اتفاق هم رخ داد.

* : بعد از مسابقه پرسپولیس و الجزیره تصاویری از محسن مسلمان دیده شد که نشان می‌دهد او چندان از پیروزی تیمش در این مسابقه خوشحال نشده است نظر شما چیست؟/>من خودم آنجا بودم و کسی از باشگاه را ناراحت ندیدم. عکس خیلی فرق می‌کند با آنچه شما زنده با آن برخورد می‌کنید. عکس تصویر یک لحظه را نشان می‌دهد در حالی که شما وقتی در محل حاضر باشید خیلی خوب و بهتر می‌توانید تشخیص دهید که اطرافیان‌تان خوشحالند یا ناراحت. کار برخی رسانه‌ها این است که به حواشی بپردازند و اینطور مسائل را بزرگ کنند که البته این هم بخشی از کارتان است و ایرادی به آن وارد نیست. در آن لحظه که شما در مورد آن صحبت می‌کنید من واقعا محسن را ناراحت ندیدم و حتی بغل من هم آمد. شخصا مخالف این موضوع هستم و اعتقادم این است مسلمان مثل همه شاگردان خوشحال بود.

* : اما عکس منتشر شده چیز دیگری را نشان می‌دهد./>گفتم که از یک تصویر نمی‌شود آدم‌ها را قضاوت کرد. متاسفانه این اتفاق در مورد خود من هم یک بار رخ داد. در مراسم تنفیذ رئیس جمهور شرکت داشتم و بعد از مراسم دیدم عکسی از من منتشر شده که به دوربین خیره شده‌ام در حالی که در مراسم اصلا دوربینی ندیدم و ناخودآگاه به جلو خیره شده بودم. شاید خیلی روی این تصویر قضاوت‌های متفاوتی کردند و اعتقاد داشتند من از موضوعی ناراحتم در حالی که اصلا این طور نبود. برای همین می‌گویم روی عکس نباید فردی را قضاوت کرد و شاید آن عکس طوری زوم و طراحی شده باشد که ذهن بیننده را متوجه مسئله‌ای کند. اسم این تصاویر را باید شکار عکاسان گذاشت اما نباید در مورد آن قضاوت کرد.

* : قرار بود رابطه شکرآب شده بین مسلمان و برانکو را بهتر کنید اما این اتفاق رخ نداد؟/>من کاری به این مسائل ندارم. سر مربی باشگاه تصمیم گیرنده نهایی در مورد همه موارد است. اجازه دهید به هر تصمیمی که از سوی برانکو گرفته شده یا می‌شود احترام بگذاریم و تابع آن باشیم. از شما رسانه‌ها هم می‌خواهم این قدر به این موضوع نپردازید. سر مربی باشگاه در اظهار کرد و گو‌هایش بارها در رابطه با موضوع مسلمان صحبت کرده و من نمی‌دانم شما رسانه‌ها چرا دست‌بردار قضیه نیستید. البته طبیعی است که دوست داشته باشید به حواشی بپردازید.

* : به هر حال در اخر فصل هستیم و خیلی از هواداران پرسپولیس دوست دارند بدانند در نهایت مسلمان در باشگاه محبوب‌شان خواهد ماند یا نه؟/>ماندن یا رفتن مسلمان به من و شما ارتباطی ندارد. او خودش در این مورد تصمیم‌گیرنده است.

* : اینکه می‌گویند مسلمان خودش دوست دارد بماند اما برانکو تمایلی به حفظ او ندارد درست است؟/>اگر واقعا محسن دوست داشته باشد در پرسپولیس بماند می‌ماند. برانکو کاری به او ندارد. متاسفانه شما رسانه‌ها خیلی به این مسئله دامن زده‌ و موضوع را بزرگ کرده‌اید.

* : شما به عنوان تنها عضو ایرانی کادرفنی پرسپولیس صحبتی با شاگردان آزادی باشگاه‌تان برای تمدید قرارداد نداشته‌اید؟/>من چه کاره‌ام که از ستاره بخواهم بماند یا برود؟! من مسئول تمدید قرارداد شاگردان نیستم. هر کس دوست داشته باشد بماند با افتخار می‌ماند و کجا برود بهتر از پرسپولیس. هر کس هم دوست ندارد برود. آنهایی که قرارداد ندارند خودشان تصمیم می‌گیرند بمانند یا بروند. همه جای دنیا عرف است و نمی‌شود از کسی خرده گرفت. الان هم اینطور نیست که ما زورکی از بازیکنی خواهش کنیم بماند اصلا از این خبرها نیست. این پرسپولیس چه فلان ستاره باشد یا نباشد به راه خودش ادامه داده و خواهد داد. چند سال است این اتفاق می‌افتد و هر بازیکنی برود جایگزین برای او داریم.

* : پرسپولیس راهی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شده و مطمئنا در این مرحله با حریفان قدرتمندتری نسبت به حریفانی که از پیش‌رو برداشتید مواجه خواهید شد در چنین شرایطی فکر می‌کنید می توانید با این باشگاه موفق باشید؟/>فعلا اجازه دهید ما از این لحظات خوب‌مان لذت ببریم و انشالله پنجره نقل و انتقالات باز خواهد شد و ما باشگاه‌مان را تقویت خواهیم کرد. با باشگاه‌های قدر غرب آسیا مسابقه داده‌ و هم باخته‌ایم و هم برده‌ایم. در زمان خودش بهتر می‌شود در این مورد صحبت کرد.

* : همه دستیاران برانکو و همچنین خودش قرارداد خود را با پرسپولیس تمدید کردند این اتفاق در مورد شما چه زمانی رخ خواهد داد؟/>آقای برانکو لطف داشتند و از باشگاه خواسته‌اند که قرارداد من هم تمدید شود. این مسئله خیلی مهم نیست. مربیان دیگر چون قرار بود به کشورشان بروند باید تمدید می‌کردند که این اتفاق رخ داد. باشگاه کارهای مهمتر از تمدید قرارداد من دارد و سر فرصت من هم قراردادم را اگر بخواهند تمدید می‌کنم اگر نه هم که به عنوان یک طرفدار کنار باشگاه از پیروزی‌ها لذت می‌بریم و از شکست‌ها ناراحت می‌شویم. مشکل خاصی وجود ندارد.

* : بحثی که الان مطرح است راجع به زود اعلام شدن لیست باشگاه ملی است وقتی لیست نهایی باشگاه ملی شب قبل از مسابقه با الجزیره اعلام شد تاثیری در روحیه شاگردان شما گذاشت؟/>نه چه تاثیری باید داشته باشد؟ آنهایی که در لیست قرار گرفتند حتما حق‌شان بوده و نفراتی هم که نیستند کاری از دست‌شان بر نمی‌آید و باید با این قضیه کنار بیایند. اینکه فرصت برای اعلام لیست نبود یا بود بحث دیگری است که من نمی‌خواهم به آن بپردازم.

* : سر مربی مثل قلعه‌نویی اعتقاد دارد لیست می‌توانست ارسال و بعد از مسابقه استقلال و ذوب آهن رسانه‌ای شود./>من کاری به نظر دیگران ندارم. آنچه مشخص است مربیان باشگاه ملی نفرات خود را از مدتی قبل انتخاب کرده بودند و منتظر نبودند از این دو مسابقه آخر بازیکنی انتخاب کنند. فکر هم نکنم بازیکنی بعد از اعلام لیست روحیه‌اش تضعیف شده باشد.

* : بازیکنی از پرسپولیس بود که حقش باشد در لیست نهایی باشگاه ملی قرار بگیرد؟/>بهتر است به تصمیمی که سر مربی باشگاه ملی در این مورد اتخاذ کرده احترام بگذاریم. به نظر من هر بازیکنی که از باشگاه ما مسافر جام‌جهانی باشد باید تلاش کند بهترین عمل کرد را از خود بر جای بگذارد همچنین شاگردان دیگر باشگاه ملی. اینکه جای این ستاره خالی است یا ستاره دیگر حقش نیست در باشگاه ملی باشد برای امروز نیست و همیشه ما از این داستان‌ها داشته‌ایم و در آینده هم تکرار خواهد شد. هیچ‌کس به اندازه سر مربی از وضعیت بازیکنانش آگاهی ندارد و نمی‌تواند انتخاب بهتری داشته باشد.

* : در مورد جدایی صادق محرمی و لژیونر شدنش حرفی دارید؟/>صادق با همه ما خداحافظی کرد و قرار است به کرواسی برود. او یک فصل خیلی خوب را در پرسپولیس سپری کرد و حقش بود ترانسفر شود. او انتخاب خوبی داشته و امیدوارم بتواند لژیونر موفقی برای فوتبال ایران باشد.

به نقل|به نقل
منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *