آخرین اخبار : 

انصاری‌فرد در مسیر آقای گلی با طعم قهرمانی و نمایش درخشان حاج‌صفی

نیم‌فصل اول سوپر لیگ فوتبال یونان با بازی شب گذشته (دوشنبه) تیم‌های لوادیاکوس و پانیونیوس آتن به آخر رسید. لوادیاکوس در این دیدار ۲ بر یک پیروز شد و احسان حاج‌صفی ملی‌پوش ایرانی ۹۰ دقیقه در ترکیب تیم پانیونیوس حضور داشت. در این گزارش به بررسی اجمالی رفتار تیم‌های المپیاکوس پانیونیوس و لژیونرهای ایرانی می‌پردازیم:

صدرنشینی لرزان المپیاکوس پرافتخار

قهرمان هفت دوره اخیر سوپر لیگ فوتبال یونان در فصل ۲۰۱۸ – ۲۰۱۷ این رقابت‌ها دوران پر افت‌وخیزی را سپری کرد. المپیاکوس فصل را با بسنیک هاسی سر مربی صربستانی آغاز کرد اما در میانه‌های راه تاکیس لمونیس جایگزینش شد. این تغییر در کادر فنی تاثیر مثبتی در تیم المپیاکوس شدو بازگشت کریم انصاری‌فرد مهاجم ایرانی به ترکیب اصلی را نیز به دنبال داشت.

در جدول پایانی نیم‌فصل اول سوپر لیگ یونان تیم المپیاکوس با ۳۲ امتیاز صدرنشین شد. تیم‌های آاک و پائوک با امتیاز مشابه ۳۱ رتبه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. این اتفاق در حالی رقم خورد که المپیاکوس در  فصول پیشین  حداقل ۱۰ امتیاز از رقبایش فاصله داشت اما در فصل جاری سوپر لیگ یونان صدرنشین لرزان است و کار آسانی برای قهرمانی ندارد.

پانیونیوس در جایگاه ۲ فصل اخیر

پدیده ۳ فصل اخیر سوپر لیگ یونان با در اختیار داشتن شاگردان ایرانی در جایگاه پنجم جدول رده‌بندی پایانی نیم‌فصل اول قرار گرفت. پانیونیوس به عنوان قدیمی‌ترین تیم شهر آتن پایتخت یونان با کسب ۶ پیروزی ۴ تساوی و ۵ شکست ۲۲ امتیازی شد و تا اندازه‌ای از جمع مدعیان بالای جدولی فاصله گرفت.

تیم پانیونیوس در سومین فصل متوالی سوپر لیگ یونان از حضور لژیونرهای ایرانی بهره‌مند است. این تیم که برای اولین‌بار کریم انصاری‌فرد را در فصل ۲۰۱۶ – ۲۰۱۵ میلادی به خدمت گرفت پس از فروش او به المپیاکوس مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی را جذب کرد.

انصاری‌فرد در مسیر آقای گلی با طعم قهرمانی

مهاجم ایرانی نیم‌فصل پرفشاری را به لحاظ روحی و روانی در تیم المپیاکوس گذراند. کریم انصاری‌فرد پیش از آغاز فصل از سوی بسنیک هاسی سر مربی اخراجی المپیاکوس در فهرست لیگ قهرمانان اروپا قرار نگرفت تا فرصت طلایی دوران فوتبالش برای بازی برابر تیم‌های بزرگ دنیا همانند بارسلونا و یوونتوس را از دست دهد. مهاجم ایرانی در هفته‌های آغازین سوپر لیگ یونان و حتی جام حذفی نیز مورد بی‌اعتنایی بسنیک هاسی واقع شد اما اخراج این سر مربی صربستانی ورق‌ها به سمت انصاری‌فرد بازگرداند.

کریم انصاری‌فرد پس از بازگشت دوباره تاکیس لمونیس سر مربی نام‌آشنای المپیاکوس جان دوباره‌ای یافت و توانست به مهاجم کلیدی تبدیل شود. انصاری‌فرد در ۱۱ بازی به میدان رفت و ۷ گل به ثمر رساند. ۳ پاس گل داد و معدل دقایق حضورش در میدان ۷۷۲ دقیقه بود. انصاری‌فرد هم‌اکنون صدرنشین برترین گلزنان سوپر لیگ یونان است و در مسیر آقای گلی با طعم قهرمانی المپیاکوس قرار دارد.

نمایش درخشان حاج‌صفی

احسان حاج‌صفی در اولین فصل حضورش در سوپر لیگ یونان نمایش درخشانی با پیراهن تیم پانیونیوس آتن داشت. این ملی‌پوش با انجام ۱۴ بازی ۱۳۱۳ دقیقه حضور در میدان یک گل زده و ۲ پاس گل چهارمین رکوردار بازی در ترکیب تیم پانیونیوس است.

نمایش درخشان حاج‌صفی در تیم پانیونیوس باعث شد تا المپیاکوس متمول و مطرح تصمیم به انتقال این ملی‌پوش ایرانی در فصل نقل‌وانتقلات زمستانی اروپا که ماه آینده میلادی آغاز خواهد شد بگیرد. حاج‌صفی در صورت این انتقال به دومین لژیونر ایرانی تیم المپیاکوس پس از کریم انصاری‌فرد تبدیل خواهد شد.

فصل پرتنش هافبک ایرانی

مسعود شجاعی دیگر ستاره ایرانی تیم پانیونیوس فصل پرتنشی را گذراند. او با ۱۱ بازی در ترکیب تیم پانیونیوس و دریافت ۶ کارت زرد و محرومیت از یک بازی یکی از خشن‌ترین‌های این تیم لقب گرفت. درگیری در تمرین پانیونیوس با یک ستاره یونانی باعث شد تا مقامات این باشگاه قید ستاره اصلی خود را بزنند و یک ماه محروم کنند.

شرایط هافبک ۳۳ ساله ایرانی تیم پانیونیوس برای نیم‌فصل دوم هنوز مشخص نیست اما طبق گزارش رسانه‌های یونانی از تیم آاک پیشنهاد دارد.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Visit Us On InstagramCheck Our FeedVisit Us On TwitterVisit Us On Facebook