آخرین اخبار : 

افنبرگ: رئال بدون راموس این همه جام‌ کسب نمی‌کرد/ حاضر نیس…

اشتفان افنبرگ که با باشگاه فوتبال بایرن مونیخ سابقه مسابقه مقابل رئال را دارد در آستانه تقابل این دو باشگاه در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانی اروپا در اظهار کرد‌وگو با روزنامه «آس» اظهار کرد: رئال باشگاه بزرگی است و حتی می‌توان اظهار کرد بهترین باشگاه جهان است. کسب دو قهرمانی متوالی در لیگ قهرمانان اروپا نیز گواهی بر این موضوع است اما بایرن مونیخ هم فاصله زیادی با رئال ندارد. چهارشنبه شب هم دو تا از بهترین باشگاه‌های جهان با هم مسابقه دارند و تنش بین آنها هم امری طبیعی است اما هیچگاه نفرتی بین دو باشگاه نبوده است.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا در دورانی که مسابقه می‌کردید از رئال پیشنهادی داشتید؟» اظهار داشت: پوشیدن پیراهن رئال افتخاری برای هر ستاره است اما من از این باشگاه پیشنهاد نداشتم و تنها در سال ۲۰۰۱ پس از قهرمانی با بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا بود که از اتلتیک بیلبائو پیشنهادی دریافت کردم. در آن زمان ۳۳ ساله بودم و در نهایت با یکدیگر به توافق نرسیدیم.

هافبک پیشین باشگاه ملی فوتبال آلمان در واکنش به این جمله که «شما در دوران بازیگری‌تان ستاره ترسناکی بودید…» خاطرنشان کرد: بله به این موضوع واقف بودم. فکر می‌کنم اسپانیایی‌ها از الیور کان هم می‌ترسیدند. وقتی هم چنین بازیکنانی در باشگاه‌تان دارید که شاگردان باشگاه مقابل از شما می‌ترسند باید از آن نهایت استفاده را برد. باید از تمامی ترفندهای خود استفاده کنید.

افنبرگ این پرسش را که «آیا شکست دادن ایکر کاسیاس دشوار بود؟» اینطور پاسخ داد: کاسیاس خوب بود اما هرگز حاضر نیستم الیور کان را با کسی عوض کنم. دروازه‌بانان باید کاریزما داشته باشند و کاسیاس بیشتر جذاب و دوست‌داشتنی بود. در رئال هی‌یرو یک رهبر بود کسی که تمام توان خود را برای رسیدن به پیروزی می‌داد. روبرتو کارلوس هم همینطور بود. آنها شخصیت‌های قوی بودند که نه‌تنها با مسابقه بلکه با جنگیدن به دنبال پیروزی بودند. شیوه کار هنوز این است و آلمان‌ها این را به خوبی درک می‌کنند.

«آیا بایرن مونیخ کنونی فاقد شخصیتی است که امثال تو و الیور کان به آن می‌دادید؟» افنبرگ در مواجهه با این پرسش اظهار کرد: مشکل چیز دیگری است. بوندس‌لیگا به اندازه لالیگا مطالبه‌جو نیست و ستاره‌های رئال از این حیث کمی برتری دارند. بله بازیکنانی همچون نویر هوملس بواتنگ و ویدال بازیکنانی سرسخت هستند. به هر حال فوتبال در سال‌های اخیر هم دستخوش تغییر شده‌ است.

هافبک پیشین سرخپوشان مونیخی در پاسخ به این پرسش که «پیشرفت باشگاه ملی آلمان در سال‌های اخیر و تبدیل شدن به تیمی تکنیکی‌تر را چطور ارزیابی می‌کنید؟» خاطرنشان کرد: پرتغال با ستاره رئال زندگی می‌کند آرژانتین لئو مسی را دارد و برزیل نیز از نیمار بهره می‌برد. در آلمان ما این فوق‌ستاره را نداریم کسی که بیشتر از بقیه بدرخشد. مزیت ما همیشه مسابقه گروهی‌مان بوده است.

افنبرگ همچنین در تمجید از رائول یادآور شد: رائول تفاوت را رقم می‌زد و متوقف کردن او کار خیلی دشواری بود. او بازیکنی متفاوت از کریستیانو ستاره رئال بود اما بر ارزش رئال گفت. یادم می‌آید که او زمانی که با شالکه قرارداد بست از این موضوع لذت می‌برد. دیدن بازیکنی به این بزرگی در بوندس‌لیگا استثنایی بود. رائول به مانند هی‌یرو بازیکنی برجسته در تاریخ باشگاه رئال است. در دوره کنونی هم راموس انچنین است. کریستیانو هم بازیکنی تعیین‌کننده است اما راموس بازیکنی کلیدی برای رئال است.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا می‌توان اظهار کرد که راموس افنبرگ امروزی است؟» اینگونه ترجیح داد پاسخ بدهد: اگر من ستاره بودم ترجیح می‌دادم با راموس روبه‌رو نشوم. دروغ نگفته‌ام اگر بگویم رئال بدون راموس نمی‌توانست جام‌های زیادی کسب کند. پیوستن تونی کروس به رئال هم به او کمک کرد تا مرحله پایانی برای رسیدن به جمع نخبه‌های فوتبال جهان را پشت‌سر بگذارد. با وجود راموس کروس و ستاره رئال بایرن مونیخ باید صد درصد توان خود را برای شکست رئال به نمایش بگذارد.

افنبرگ در پاسخ به این پرسش که «فکر می‌کنی بایرن مونیخ بتواند لواندوفسکی را حفظ کند؟» اظهار کرد: شنیدم که چندین باشگاه انگلیسی هم به دنبال روبرت هستند اما وقتی او می‌گوید که قصد جدایی دارد بایرن باید درهای خروجی باشگاه را به رویش باز کند.

وی همچنین در مورد انتقاداتی که به مهاجم فرانسوی شیاطین سرخ می‌شود تأکید کرد: این به خاطر تعداد گل‌های زده کریم است اما وقتی بازیکنی همچون کریستیانو ستاره رئال کنار بنزما مسابقه می‌کند به نظرم این انتقادات منطقی نیست.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *