آخرین اخبار : 

اعتراف بن‌همام به دریافت پول از کمیته برگزاری جام جهانی ۲۰۰۶ آلما…

به نقل از پایگاه خبری دویچه‌وله آلمان محمد بن‌همام نایب رئیس پیشین فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و رئیس سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا اعتراف کرد که پس از اعطای امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶ به آلمان از سوی فیفا ژرمن‌ها رقمی معادل ۶٫۷ میلیون یورو به حساب او واریز کردند اما این وجه جنبه رشوه نداشته است.

بن‌همام که سال ۲۰۱۱ به دنبال افشای دست داشتن در فساد و رشوه‌دهی به اعضای فیفا برای کسب رأی در انتخابات ریاست این سازمان به صورت مادام العمر از انجام هرگونه فعالیت مدیریتی در دنیای فوتبال محروم شد در برنامه «اشپورت رپورتاژ» شبکه ZDF آلمان اعتراف کرد که پولی از سوی ژرمن‌ها به حساب او واریز شد اما این وجه ربطی به تصمیم فیفا برای اعطای امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶ به آلمان نداشته است.

او در این خصوص اظهار کرد: بله ۶٫۷ میلیون یورو به حساب من واریز شد اما من مایلم بدانم که چرا آلمان به خاطر چیزی که پیش از آن از گرفتنش مطمئن شده بود باید به من رشوه می‌داد؟

تصمیم فیفا برای اعطای امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶ به آلمان در سال ۲۰۰۰ اتخاذ شد و دو سال بعد ۶٫۷ میلیون یورو از حساب کمیته برگزاری جام جهانی به حساب شرکتی تحت مدیریت بن‌همام واریز شد. مدیریت کمیته برگزاری جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان بر عهده فرانس بکن‌باوئر و رابرت شاون فقید بود.

بن‌همام در ادامه اظهار کرد و گو‌اش با ZDF در پاسخ به این سؤال که آیا واریز شدن وجه به حساب وی از سوی مسئولان کمیته برگزاری جام جهانی ۲۰۰۶ ربطی به موفقیت ژرمن‌ها در کسب این امتیاز داشته است یا نه مدعی شد: نمی‌دا‌نم نه البته که می‌دانم اما مرا ببخشید. فقط شما هستید که به این موضوع اهمیت می‌دهید نه هیچ شخص دیگری.

رینهاد گریندل رئیس فدراسیون فوتبال آلمان در ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ در اظهار کرد‌و‌گویی با نشریه اشپورت بیلد آلمان گفته بود که او قصد داشته در قطر ملاقاتی با بن‌همام داشته باشد تا در خصوص وجه واریزی به حساب وی صحبت کند. گریندل در آن زمان اظهار کرد که هیچ پاسخی از بن‌همام دریافت نکرده است. بکن‌باوئر اما پرداخت هرگونه رشوه در خصوص اعطای امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۰۶ به جام جهانی را تکذیب کرد.

در همین حال بن‌همام در خصوص شائبه‌هایی که درباره اعطای امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به کشور او قطر وجود دارد پاسخ داد و اظهار کرد که او در این پروسه هیچ دخل و تصرفی نداشته است. رئیس سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا عنوان کرد:  چنین موضوعاتی به هیچ عنوان روی من تأثیر نمی‌گذارند. اینها فقط مشتی ادعای بی‌اساس هستند و ادعای بی‌اساس هم خواهند ماند.

انتهای پیام/

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Visit Us On InstagramCheck Our FeedVisit Us On TwitterVisit Us On Facebook