آخرین اخبار : 

احتمال منفجر شدن بشکه باروت در روز تلاش باشگاهِ کریمی برای رسیدن به استقلال

ورزشی هفدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال امروز (پنجشنبه) با برگزاری دو دیدار در تهران و تبریز وارد هفته بیست و دوم خود می‌شود. در روز نخست این هفته نفت تهران و پیکان دربی کوچک باشگاه‌های تهران را برگزار می‌کنند و گسترش فولاد هم در خانه به مصاف مشکی‌پوشان می‌رود.

گسترش فولاد مشکی‌پوشان/>گسترش فولاد این هفته در حالی باید از مشکی‌پوشان پذیرایی کند که این روزها روی نوار تساوی قرار دارد و در سه دیدار گذشته خود سه تساوی و سه امتیاز کسب کرده است. با این اوصاف رفتار شاگردان فیروز کریمی باز هم بد نبوده چون دو تساوی از سه تساوی آنها مقابل باشگاه‌های اول و دوم جدول رده‌بندی کسب شده که نتیجه قابل‌قبولی برای گسترش فولاد به‌حساب می‌آید.

آبی‌پوشان تبریزی حالا به‌خاطر نتایج اخیرشان رده  هفتمی خود در جدول رده‌بندی را هم در خطر می‌بینند اما در عین حال رؤیای رسیدن به استقلال رده ششمی را هم در سر می‌پرورانند. در سوی مقابل اما رؤیای مشکی‌پوشان نه رسیدن به استقلال است و نه هدف‌های بلند بالایی که مدیران باشگاه همیشه از آن صحبت می‌کنند رؤیای شاگردان عنایتی فقط و فقط بقا در لیگ برتر است.

با توجه به نتایج اخیر مشکی‌پوشان و رقبای ته جدولی این باشگاه تک‌تک‌ مسابقه‌های باقیمانده برای شاگردان عنایتی حکم فینال را دارد. مشکی‌پوشان که هفته گذشته در خانه مقابل تراکتورسازی به تساوی بدون گل رضایت داد اصلاً دوست ندارد که با یک نتیجه نامناسب بی‌موقع مقابل دیگر باشگاه تبریزی امیدهایش برای ماندن در لیگ برتر بیش از این رنگ ببازد. عنایتی که می‌گوید از بالا آمدن تیمش در جدول مطمئن است اگر زرنگ باشد می‌تواند این هفته رؤیای خود را به واقعیت نزدیک کند چون سپیدرود و استقلال خوزستان که رقبای مستقیم مشکی‌پوشان در جنگ بقا هستند این هفته با یکدیگر مسابقه دارند.

نفت تهران پیکان/>نفت تهران بعد از آن همه فراز و نشیبی که تا اواسط فصل داشت این روزها کمی اوضاع بهتری پیدا کرده است. با حضور هومن افاضلی در نفت تهران این باشگاه شکستی تجربه نکرده و از ۴ مسابقه ۸ امتیاز گرفته و تا حدی توانسته در جدول رده‌بندی اوضاع خودش را سر و سامان بدهد. نفت تهران در حال حاضر در رده دوازدهم جدول قرار دارد و در صورت پیروزی در این دیدار حداقل جایگاه خود را بهبود شدن ببخشد.

برخلاف نفت تهران که ابتدای فصل اوضاع خوبی نداشت و حالا کمی وضعیتش بهبود شده پیکان وضعیتی کاملاً برعکس دارد. آنها فصل را خوب شروع کردند و حتی مدعی قهرمانی هم بودند اما به یک باره دچار افت شدند و حالا ۹ هفته است که رنگ پیروزی را ندیده‌اند. شاگردان جلالی که جایگاه‌شان تا رده هشتم جدول رده‌بندی هم تنزل پیدا کرده می‌کوشند که در این دیدار تعداد هفته‌های بدون بردشان به ۱۰ نرسد و دو رقمی نشود. حالا باید منتظر ماند و دید که پیکان می‌تواند نخستین شکست افاضلی را به او تحمیل کند و البته از این بحران خارج شود یا این نفت تهران است که مسابقه را می‌برد تا تیره‌روزی‌های پیکان همچنان ادامه داشته باشد.هومن افاضلی در نشست خبری پیش از این مسابقه گفته بود:«پیکان چند هفته‌ای است که پیروز نشده و اکنون شبیه بشکه باروت است. هر لحظه ممکن است این بشکه باروت منفجر شود». باید دید در نهایت چه اتفاقی رخ خواهد داد.

برنامه کامل هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:

پنجشنبه ۱۲ بهمن ۹۶/>نفت تهران – پیکان تهران – ورزشگاه تختی تهران- ساعت ۱۵/>وحید کاظمی – محمدرضا منصوری – سعید علی نژادیان – حسن اکرمی – ناظر: مسعود عنایت/>گسترش فولاد تبریز – مشکی پوشان مشهد – ورزشگاه بنیان دیزل تبریز- ساعت ۱۴:۳۰/>رضا عادل – حمیدرضا کنعانی – رحیم حاجیلو – علی احمدی – ناظر: فریدون اصفهانیان

جمعه ۱۳ بهمن ۹۶/>پارس جنوبی جم – سایپا – ورزشگاه تختی جم بوشهر- ساعت ۱۷:۱۵/>سیدمهدی سیدعلی – بابک داوری – براتعلی مولوی – پیمان فرخی مهر – ناظر: ابوطالب طاهریان/>پرسپولیس – سپاهان – ورزشگاه آزادی تهران- ساعت ۱۵:۵۰/>محمدحسین زاهدی فرد – علیرضا ایلدروم – سجاد طوری – سیدمهدی مرجان زاده – ناظر: حیدر شکور/>سپیدرود رشت – استقلال خوزستان – ورزشگاه سردار جنگل رشت- ساعت ۱۴:۳۰/>بیژن حیدری – سیدیعقوب حجتی – علی اکبر عظیم پور – وحید صالحی – ناظر: بهرام مهرپیما/>پدیده خراسان – تراکتورسازی تبریز – ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد – ساعت ۱۴:۳۰/>پیام حیدری – علی میرزابیگی – فرهاد فرهادپور – سیداحمد موسوی – ناظر: محمود رفیعی

شنبه ۱۴ بهمن ۹۶/>فولاد خوزستان – صنعت نفت آبادان – ورزشگاه غدیر اهواز- ساعت ۱۶:۱۵/>حسین زرگر – حمید سبحانی – جلیل شعرانی – امید سعیدفر – ناظر: ایرج نظری

یکشنبه ۱۵ بهمن ۹۶/>ذوب آهن اصفهان – استقلال تهران – ورزشگاه فولادشهر اصفهان- ساعت ۱۷/>حمید حاج ملک – محمدرضا ابوالفضلی – فرهاد مروجی – کمیل غلامی – ناظر: زاهد بحرینی    

برای مشاهده جدول رده‌بندی لیگ اینجا را کلیک کنید.

به نقل|به نقل
منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *