آخرین اخبار : 

آمار فوق‌العاده «زیدان» در جدال با بایرن/ بردی دیگر در راه است؟

بیشتر سر مربی‌ها در اروپا در مسابقه‌های رو در رو مقابل تیم فوتبال بایرن مونیخ کار سختی داشته‌اند. اما زین‎الدین زیدان برای مسابقه روز چهارشنبه مقابل این تیم دلیلی برای آرام بودن دارد و آن دلیل هم این است که چه در زمان مسابقه کردن و چه حالا به عنوان سر مربی آمار خوبی مقابل این تیم داشته است.

زیدان ۹ بار مقابل این تیم قرار گرفته و تنها ۲ بار شکست خورده و در باقی مسابقه‌ها موفق به حذف کردن آن‌ها شده است. ۲ بار او به عنوان ستاره بایرن مونیخ را حذف کرده و یک بار هم دستیار کارلو آنچلوتی بوده است.

او اولین بار به عنوان ستاره بوردو مقابل تیم آلمانی قرار گرفته است در فصل ۹۶-۱۹۹۵ در یوفا کاپ جدالی که او در دیدار رفتش حضور پیدا نکرده بود و در مسابقه برگشت به زمین رفت و تیمش ۳ بر یک شکست خورد.

زیدان همچنین در فصل ۲-۲۰۰۱ و زمانی که در رئال بود در یک چهارم نهایی و در مسابقه رفت با نتیجه ۲ بر یک مقابل این تیم شکست خورد. هرچند که در اخر دو دیدار رفت و برگشت این مادرید بود که صعود کرد.

دو سال بعد دوباره دو غول اروپا مقابل هم قرار گرفتند این بار در مرحله یک هشتم نهایی و زیدان گل برتری تیمش را زد ضربه زیبای او در مسابقه برگشت باعث شد رئال در مجموع با نتیجه ۲ بر یک به برتری برسد.

دیدار بعدی مقابل بایرن گواردیولا بود که در فصل ۱۴-۲۰۱۳ برد مشهور در مجموع ۵ بر صفر را به دست آورد. زمانی هم که آنچلوتی سر مربی باواریایی‌ها بود رئالِ زیدان در مجموع با نتیجه ۶ بر ۳ به برتری رسید.

منبع: خبرگزاری مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *