آخرین اخبار : 

آذری: اگر مشکل «سعید آذری» است، حل آن کار سختی نیست!/ ذوب‌آهن در خطر فروپاشی است – اخبار تسنیم

سعید آذری در بیان کرد‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم به سؤالاتی درباره آخرین حواشی و اخبار باشگاه ذوب‌آهن پاسخ داد که مشروح آن را در زیر می‌خوانید:

تسنیم: از تعویض زمین ورزشگاه فولاد شهر چه خبر؟

روز گذشته (شنبه) چمن جدید را روی زمین فرش کردیم. کار بزرگی برای تعویض این چمن انجام شد و در طول ۶۰ روز کار را به اخر رساندیم، آنهم در حالی که باشگاه ذوب‌آهن با بودجه خودش این کار را انجام داد. این چهارمین زمینی است که ما داریم آن را به بهره‌برداری می‌رسانیم. در وضعیت فعلی انجام این کار خیلی دشوار است. همان‌طور که می‌دانید فدراسیون فوتبال هفت سال است که هنوز نتوانسته یک زمین را درست کند!

تسنیم: در دربی اصفهان موفق شدید با نتیجه ۲ بر یک سپاهان را شکست دهید. رقابت‌ حساس و زیبایی بود, درست است؟

بله، روز جمعه شاهد یکی از زیباترین دربی‌ها بودیم، یک رقابت جوانمردانه که دو باشگاه با عشق و معرفت مسابقه کردند. هر دو باشگاه تمام توان‌شان را به کار بستند، البته سپاهان هم می‌توانست برنده این مسابقه باشد، اما ما بهبود از موقعیت‌های‌مان استفاده کردیم. کسب سه امتیاز در دربی کمک زیادی به ما خواهد کرد. با توجه به صعودمان به رده چهارم نشان دادیم در مسیر خوبی هستیم و امیدوارم ادامه مسابقات را نیز با روحیه, انگیزه و رفتار فنی خوب پشت سر بگذاریم و به روز‌های بهتری برسیم.

تسنیم: ذوب‌آهن در چهار مسابقه نخست نیم‌فصل دوم موفق شده است بهترین باشگاه لیگ باشد. کسب این موفقیت به دلیل اعتماد باشگاه ذوب‌آهن به امیر قلعه‌نویی بوده؟

ما در پنج مسابقه گذشته ۱۳ امتیاز گرفته‌ایم و اگر حمایتی از قلعه‌نویی کرده‌ایم این وظیفه ما بوده است. امیرخان در ذوب‌آهن فراتر از یک سر مربی تلاش کرده و در بحث‌های غیرفوتبالی هم کمک زیادی به ما می‌کند. قلعه‌نویی سر مربی بزرگی است و باید از او تشکر کنم. در جلسات تحلیل رفتار مباحثی مبادله شد و نیاز‌های قلعه‌نویی شناسایی و برطرف شدند که همین مسئله باعث شده است الان با حضور نفرات جدید در یک مجموعه خوب این موفقیت‌ها به دست بیاید.

تسنیم: احتمالاً با این نتایج تا حدی هواداران ذوب‌آهن ابراز رضایت می‌کنند؟

در دربی هم هواداران واقعی ما به استادیوم آمدند و جا دارد از آنها تشکر کنم. آن دسته از تماشاگران که برای ما شناخته شده هستند که ما آنها را می‌شناسیم و تعدادشان اندک است, در این مسابقه آنها به ورزشگاه نیامده بودند. دست هواداران اصلی باشگاه‌مان را می‌فشارم، چراکه هواداران ما حدود هزار نفر بودند و مقابل ۱۵، ۱۶ هزار سپاهانی به تشویق باشگاه‌شان پرداختند. البته باید از هواداران سپاهان هم تشکر کنیم که به تشویق قلعه‌نویی و رجب‌زاده پرداختند. این نشان‌دهنده‌ فرهنگ اصیل اصفهان است که قابل ستایش و تقدیر است. امیدوارم سپاهان هم در مسیر خوبی قرار بگیرد.

تسنیم: مشکلات مالی باشگاه ذوب‌آهن به کجا رسید؟

یکی از نکات مثبت دربی این بود که مهر‌علیزاده (استاندارد) و شهردار اصفهان در ورزشگاه حضور داشتند و از نزدیک دیدند که مردم اصفهان چقدر به دو باشگاه ذوب‌آهن و سپاهان علاقه‌مند هستند. شاید در این برهه از زمان یکی از نکات مثبت دولت آقای روحانی برای استان اصفهان, آمدن مهرعلیزاده به این استان بوده است. باید بابت همه حمایت‌ها از سوی مسئولان استان اصفهان و مدیرعامل کارخانه تشکر کنم.

قرار شده تا آخر این هفته کار اصلاحیه بودجه برای باشگاه انجام شود، چون این حق ذوب‌آهن است که بودجه بیشتری داشته باشد. استقلال و پرسپولیس به یک‌باره با کمک ۱۰۰ میلیاردی برای مجوز آسیایی همراه می‌شوند، اما ما به دست خود ۱۳ میلیارد از بودجه‌مان را کم می‌کنیم. با این شرایط در چهار سال اخیر این چهارمین زمینی است که ما داریم به بهره‌برداری می‌رسانیم، آنهم با وجود تعداد بالای باشگاه‌ها و کارمندان باشگاه. نمی‌دانم باید با دست خودمان ذوب‌آهن را خلع سلاح کنیم و بفرستیم به آسیا؟!

تسنیم: پس قرار شده مشکلات مالی باشگاه برطرف شود؟

ما در باشگاه ذوب‌آهن باشگاه‌های مختلفی در بخش‌ دختران و پسران داریم و با وجود مشکلاتی که هست, هنوز اعتماد بین شاگردان و باشگاه وجود دارد و این اعتماد خیلی باارزش است. از بین بردن اعتماد کار آسانی است و می‌توان دوباره شرایط را به سال ۹۱-۹۰ برگرداند که هر کسی علیه ذوب‌آهن شکایت می‌کرد. حتی آنهایی که اصفهانی بودند می‌رفتند و علیه باشگاه شکایت و بیان کرد و گو می‌کردند. الان این اعتماد به وجود آمده است و خراب کردنش کار سختی نیست. خوشبختانه مهر‌علیزاده به این مشکلات اشراف دارد و مدیریت کارخانه و اعضای هیئت مدیره هم دارند تلاش می‌کنند.

من آدمی هستم که هم خودم و هم پدرم ورزشی بوده‌ایم و ۴۰ سال است که در ورزش حضور دارم. اگر از ذوب‌آهن بروم, ملحق شدنم به جایی دیگر دور از ذهن نیست، اما باشگاه برایم مهم است و اینکه بتوانم برندی را که از باشگاه ساخته‌ایم، حفظ کنیم. کارخانه دارد تلاش می‌کند و راهکار‌ها را برای افزایش بودجه بررسی می‌کند. اگر این اتفاق رخ ندهد باشگاه با بحران روبه‌رو و در آستانه فروپاشی قرار می‌گیرد.

تسنیم: گفته می‌شد احتمال اینکه از سمت خود استعفا کنید وجود دارد. آیا واقعاً چنین شایعه‌ای صحت دارد؟

من با یک حکم آمده‌ام و با یک حکم هم می‌روم. آدم استعفا دادن هم نیستم. من از هشت سالگی زحمت کشیدم و الان در این برهه اگر کسی دوست ندارد خیلی راحت یک نامه بدهد و بگوید که من بروم و دیگر خداحافظ. آن وقت می‌روم و در کارخانه مشغول می‌شوم، چون کارمند کارخانه ذوب‌آهن هستم. اگر مشکل سعید آذری است, حل کردن این مشکل کار سختی نیست، اما تیمی که آمده فقط به دنبال خدمت‌گذاری و ارتقای ذوب‌آهن است که شاید خیلی‌ها این را دوست نداشته باشند، اما برای ما فقط خدمت کردن مهم است. من رزومه‌ام زیر بغلم است. این شوخی نیست که با دست خالی این همه تلاش در باشگاه می‌شود. من مطمئنم آنقدر مثبت اندیش هستند که ذوب‌آهن را برای لیگ قهرمان آسیا و مسابقات داخلی کمک می‌کنند.

تسنیم: شما در برنامه ۹۰ اطلاعیه کردید که باشگاه تراکتورسازی در نیم‌فصل با چهار ستاره استقلال و پرسپولیس مذاکره کرده تا این شاگردان سرباز شوند و به تبریز بروند, می‌گویید که این شاگردان چه کسانی بودند؟

این موضوع را از خود باشگاه‌ها سؤال کنید. ممکن است شما خودتان هم بدانید که چه کسانی بودند. اسامی مشخص است و حتی بعد از آن برنامه یکی از سایت‌ها اینکه این چهار ستاره چه کسانی بودند را تحلیل کرد، اما من هیچ‌وقت نام آنها را نمی‌گویم و فقط می‌دانم که با برخی شاگردان برای رفتن به تراکتورسازی صحبت شده است.

تسنیم: شما به دنبال شهباز‌زاده و آل‌کثیر هستید؟

ما به یک مهاجم احتیاج داریم و دنبال آن هستیم تا در یکی دو روز آینده به جمع‌بندی برسیم. برای شماره ۹ باشگاه به جز گزینه ایرانی, گزینه خارجی هم داریم. ما کسی را می‌خواهیم که عاشق ذوب‌آهن باشد. هرکسی که دوست داشته باشد در باشگاه بزرگ ذوب‌آهن و زیر نظر سر مربی بزرگی مثل قلعه‌نویی کار کند، می‌تواند به باشگاه ما بیاید. ما به دنبال کسی نمی‌دویم و هزینه‌های آنچنانی هم نمی‌کنیم، اما هرکسی که به مجموعه ما آمد باعث افتخارمان خواهد بود.

تسنیم: شنیده می‌شود احتمال انتقال آل‌‌کثیر از نفت تهران به ذوب‌آهن زیاد است.

بالاخره برای نقل‌وانتقالات آیین‌نامه‌ای وجود دارد و باید طبق آن عمل کرد. برای جذب این ستاره با باشگاه نفت مذاکره کرده‌ایم و منتظر جواب هستیم. البته به نظر برای تیمی که خودش در رقابت‌ با باشگاه‌های پایین جدول است منطقی نیست که ستاره خوبش را از دست بدهد.

تسنیم: با توجه به اینکه شما عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ هم هستید, آیا هنوز حساب‌های سازمان لیگ باز نشده است؟

ظاهراً مشکلات مالی با تلاش‌های بهاروند و تاج حل شده، چون اخیراً سازمان لیگ به باشگاه‌ها مقداری کمک کرده‌ است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Visit Us On InstagramCheck Our FeedVisit Us On TwitterVisit Us On Facebook